Inbjudan till årsmöte

Inbjudan till årsmöte 2025 Nu är det dags för vårt årsmöte, och vi hoppas att så många som möjligt kan delta! Årsmötes-handlingar är bifogade med det här e-mailet. – Datum: Lördag 29 mars 2025 – Tid: Kl. 11:00–14:00 – Plats: Kullagatan 44, Helsingborg
Under mötet kommer vi att summera året som gått, blicka framåt mot nya spännande projekt och aktiviteter, samt välja in nya och ytterligare personer till styrelsen.
Val till styrelsen Är du intresserad av att delta i styrelsearbetet, eller känner du någon som skulle passa? I så fall är du varmt välkommen att höra av dig till vår valberedning. Kontakta gärna My Kjellberg på 076 863 54 34 alt info.myricas@gmail.com. Du kan även skicka ett mejl till styrelsen@permakulturiskane.se för att lämna förslag eller anmäla ditt intresse.
Motioner Har du något du vill att föreningen ska besluta på årsmötet? Skicka in din motion till styrelsen@permakulturiskane.se senast 19e Mars, så tar vi upp den på årsmötet!
Vi ser fram emot att träffa er på årsmötet och tillsammans forma framtiden för permakulturrörelsen i Skåne!
Med vänliga hälsningar, Styrelsen för Föreningen Permakultur i Skåne genom Tina Ikonomidou, ytterliggare redigering av Hand Rysing
www.permakulturiskane.se